KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13229322
nr 1322 9322
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 42/50, daterad -81. Handkolorerad, oramat löst blad, bladets mått: 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:08:02
27/4 18:40:24
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund